Model hobby magazín digitálně
Toggle Content Náš tip
Pilové kotouče

Kvalitní pilové kotouče pro profesionály i domácí kutily za příznivé ceny

Annonce.cz

Chcete-li koupit nebo prodat nějaký letecký model doporučujeme inzerci leteckého modlářství na annonce.cz

Kvalitní nářadí

Široký výběr kvalitního nářadí pro Vaší dílnu. Nízké ceny, vše skladem, rychlé doruční

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Toggle Content Sdílejte s přáteli

Toggle Content Přihlášení

Vítejte Anonymous

Přezdívka

Toggle Content Anketa
Líbí se vám tento web?

Výsledky :: Ankety

Hlasů: 273
Komentářů 2

Toggle Content Diskuze
Posledních 10 příspěvků

Helipárta 19.1.2019
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 1 09, 2019 at 17:33:40

Sezóna 2018/19
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 10 08, 2018 at 09:00:31

Jsem začáteční jaký bych si měl koupit RC VRTULNÍK????
Napsal Majkl v sekci Elektro, 2 13, 2018 at 12:37:49

Leden 2018
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 1 22, 2018 at 10:54:21

Sezóna 2017/18
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 12 06, 2017 at 10:53:51

Prosím o radu - Xiro Xplorer nebo K800 FPV??
Napsal Netopyr v sekci Elektro, 6 09, 2017 at 06:52:16

Sezóna 2016/17
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 3 23, 2017 at 20:33:32

Ovladač na dron
Napsal Netopyr v sekci Elektronika, 3 23, 2017 at 20:29:11

Dron a 3D brýle
Napsal moje4 v sekci Elektronika, 3 05, 2017 at 08:23:45

Sezóna 2015 -16 Bude?????????????
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 4 06, 2016 at 16:04:18

Toggle Content Galerie

Diskuze › Vrtulníky › Elektro › Blade mCPx

Blade mCPx
Všechno co lítá na baterky.......
Obsah původní diskuze ze stránek easycopter.php5.cz najdete zde

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Vytisknout stránku    Obsah fóra Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
clooth
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: Po 10 24, 2011 7:46 pm    Předmět: Blade mCPx Odpovědět s citátem

Tak Procházka vyrukoval s úplně brutálním tuningem na mCPx-o:

prochymodel.novyshop.cz/327-tuning-

Osobně mě (kromě kovový hlavy a gripů) nejvíc bere ten BL-kit. Když jsem dal BL-motor do Free Spirita, tak jsem nepoznal model, takže (i když je to neskutečně drahý), jak vydělám nějakou káču, jdu do toho. A když jsem viděl, co s tím dělá Bert Kammerer:

www.youtube.com/watch?...re=related

a pak ještě tohle, už bez Kammerera, normální lama, jak my všichni

není co řešit Smile
Zobrazit informace o autorovi
Cyberman
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: Po 10 24, 2011 9:29 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

ja zatim osadil jen cykliku a tesil sem se ze se nebudou lamat kulicky, jenze v ty fabrice co to bastlej zrejme neznaj loctite takze se kulicky behem prvniho letu vysroubovaly a asi se i trochu ztrhnul u jedny zavit, ted sem to zalepil tak uvidim jestli to bude jeste drzet. Byla to ale jina cyklika nez od Prochyho.

Stridacek by byl dobrej ale ze bych musel mit splasenyho komara v cene sedmistovky to zrovna nemusim, to bude chtet najit levnejsi cestu. Samotna vymena hlavniho pohonu za stridak ale nebude mit uplne idealni efekt, ocas nebude stihat jeste vic kdyz se za to trochu veme. Bude se kdyztak muset upravit i ocas, prodlouzit trubku a taky se mi zda ze na tech videich maj daleko vetsi vrtulku. Neni mi ale jasny jestli maj i v zadu jinej motor, nebo jestli to utahne ten puvodni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky Galerie
player
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: Út 10 25, 2011 4:47 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

Včera jsem si domů přines Blade mCPx. A dnes jsem ho vyzkoušel jen takové domácí malé poskakování . Razz Razz Razz je to skvělý. Nic lepšího na doma asi dlouho nebude. Je to BOMBA Razz Razz Razz Wink Wink Wink Razz Razz Razz Laughing Laughing Laughing
player
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: Út 10 25, 2011 5:10 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

Prosím, když někdo objeví kdo toto Blade Msr Airwolf prodává (kapotáž) snad by mohla jít na Blade mCPx dejte vědět. Moc děkuji za informaci.
p.s. přidávám videa

www.youtube.com/watch?v=lPtUgx6osbE

Cyberman
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: Út 10 25, 2011 5:51 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

a nebylo by lepsi si trochu zamodelarit nez podporovat kapitalisty ? :-))))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky Galerie
clooth
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: Út 10 25, 2011 8:18 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

jo, taky jsem proti expanzi světovýho kapitálu, ale jak to ten pacholek ušatej, chlupatej, chundelatej dělá - a za jeden gram? Z tohe mě vyveď. To ten podvozek ovládá zlým pohledem Smile
player
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: SO 11 12, 2011 8:27 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

Ahoj letci, dávám odkaz na kapotu z papíru na Airwolfa.

games.airwolf.tv/cardmodel.html
clooth
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: Ne 11 13, 2011 12:46 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

Ahoj orlové, jak jsem včera propagoval vlákno na MojeHobby k vystřihovánkám, tak tady www.mojehobby.cz/disku...ec=1319087 je.
Cyberman
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: Ne 11 13, 2011 2:49 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

tady je neco z myho archivu, velice jednoducha zalezitost na par minut prace co uz se chystam zrealizovat nekolik let :-)) puvodne to melo jit na easycoptera, pak na kestrela, tak uvidime jestli se docka MCPX :-)))

Eurocopter BK-117 v barvach medicopter www.heliforum.cz/uploa...ter117.pdf
Cyberman
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: Ne 11 13, 2011 4:01 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

a tady jeste par svesticek z moji zahradky, teda spis dlouho planovanych projektu z meho archivu

Bell 206B Jet Ranger www.heliforum.cz/uploa...Ranger.pdf

Bell AH-1T Sea Cobra www.heliforum.cz/uploa..._Cobra.pdf

Mi-14 www.heliforum.cz/uploa.../Mi-14.pdf

Mi-17 www.heliforum.cz/uploa.../Mi-17.pdf

Mi-28 Havoc www.heliforum.cz/uploa..._Havoc.pdf

Sikorsky Sea King www.heliforum.cz/uploa...a_King.pdf

Sikorsky SH-60B Sea Hawk www.heliforum.cz/uploa...a_Hawk.pdf

UH-60 Blackhawk www.heliforum.cz/uploa...ckhawk.pdf

AH-1S Cobra www.heliforum.cz/uploa...A_Ver2.png
smiegl18
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: SO 11 26, 2011 11:58 am    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

Ahoj poradí mi někdo s nastavením vysílačky dx6i s MCPX nemám moc zkušeností. Tady jsem našel odkaz www.3d-heliforum.de/th...icks/page2

zvolil jsem si
Druhý Nastavení "soft":

Thro: V 60% v polovinÄ› stick
PITCH: 0-100% lineárně stoupá
Trav-ADJ Pitch: 70% na obou stranách (~ 12,5 ° Max hřiště s mým MCPX)
Trav-ADJ Thro: 100% až

Letové vlastnosti: Pitch přijde pozdě (Schwebepos. držet asi 72%), ale jeden je měkká. Akustická rychlost klesá, ale motor se "dusí" Není to tak, i po dlouhé Max. Pitch použití. Teplota motoru: 52 až 53 ° C hlavní motor, zadní 24-25 ° C.
ACRO: pomocí měkčí hřiště létat pro mě jednodušší. Čím měkčí a mírně pozdější nástup na hřišti vyžaduje / umožňuje větší kontrolu hůl. Riziko Heckausbrechens je výrazně menší než v pohraničních nastavení první znak: "dlouhých" Duhy
Rodeo Tilt: malá
Doba letu: 3:15 ~ ACRO až po Abfangverhalten kvůli klesající výkon baterie je špatná, protože jinak: ~ od 4:15 do 6:45, v závislosti na stylu létání a zatížení
.
Třetí Nastavení "střední":

Thro: V 60% v polovinÄ› stick
PITCH: nelineární 0 - 15 .. 50. .. 100 0.85
Trav-ADJ Pitch: 70% na obou stranách (~ 12,5 ° Max hřiště s mým MCPX)
Trav-ADJ Thro: 125% až

Letové vlastnosti: pitch dříve (Schwebepos. držet asi 65%) a poté nastaví soft. Akustická rychlost klesá, ale motor se "dusí" Není to tak, i po dlouhé Max. Pitch použití. Teplota motoru: 53-54 ° C hlavní motor, zadní 24-25 ° C.
ACRO: přes měkké, časné použití hřiště je velmi podobný "obvyklém smyslu" velkých bratrů a pro mě snadné létat, protože hřiště vyrážka "cítil podobné" držet pozice zvyšuje. Časnějšího nástupu měkké hřiště umožňuje menší Stick hnutí, ale spíše se budou kontrolovat "tolerantní". Riziko Heckausbrechens je mnohem menší než v pohraničních nastavení první znak: "střední" Duhy
Rodeo Tilt: Velmi malá
Doba letu: 3:10 ~ ACRO až po Abfangverhalten kvůli klesající výkon baterie je špatná, protože jinak: ~ o

poměrně razantní změna od standartního nastavení hlavně u možnosti STŘEDNÍ , napadá někoho jak nastavit vysílačku na ještě lépe ovladatelnější s pomalým nástupem na učení doma a poletování půl metru nad zemí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat e-mail
smiegl18
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: SO 11 26, 2011 12:28 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

deska cyklyky v kovu mne zklamala, možná špatný kus . NA PRVNÍ DOJEM fantastická, jenže za týden bez varování se utrhla kulička a to jsem měl kliku že to bylo při startu. Škoda nejjspíš vada materiálu a to jsem ani krom lehkého škrtnutí havarii neměl. Velé plus desky je že se mi ani jednou nestalo že vypadla spojka mězi cyklykou a rotorem. Čepy jsou o malinko větší a drží. Copak už dneska nikdo nebude dělat práci poctivě, všechno je drhhé a kvalita dosti zavádějící.
Cyberman
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: SO 11 26, 2011 1:37 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

lustit z toho zmatenyho prekladu co si tam vlastne nastavil se mi nechce, ale nehledej v tom zadnou vedu, nastavuje se to jako kazdej jinej vrtulnik, takze se koukni do nejakyho srozumitelnyho navodu kde jsou obrazky pro normal a pro Idlea podle toho to nastav, rozdil je jenom v tom jak vysoko ty krivky posadis, podle toho budes mit otacky motoru a rozsah kolektivu a to stejne musis nastavit spis podle toho co ti vyhovuje nez podle toho co kdo napsal v nejakym prikladu. Myslim ze i vnavodu jsou prikaldy pro nastaveni s DX6i.

Opravdu se ti ta kulicka ulomila? Me se stalo ze se vysroubovala, nebyla pojistena Loctitem, stacila kapka loctitu, zasroubovat a litalo se dal.
smiegl18
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: SO 11 26, 2011 11:26 pm    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

dík za radu, a myslíš že když dám lineární křivku plynu a zakončím 80 procenty. A rozsah kolektivu rovněž lineární a zakončím například 80 procenty bude to lepší?.
Nemám problém udržet ji v přímém směru a bočním též ne. Problém nastane když se chi otočit a bez zkušeností se mi to rozlítně na místnost která je malá a vesměs se orosím abych to ustál. Proto špekuluji nad nastavením aby při náklonu tolik nezrychloval.

jinak kulička se ulomila bez havárie a varování v závitu uvnitř. Budu bojovat za skrytou vadu při reklamaci skoro litr je dost na zamyšlení.
Cyberman
Newbie
Newbie

OdeslatZaslal: Ne 11 27, 2011 10:07 am    Předmět: Re: Blade mCPx Odpovědět s citátem

v normalu krivka plynu, zacina na nule, v 25% bude treba 80, v 50% taky a pak to pude mirne nahoru. Kolektiv bude treba 45,45,50,75,100, nebo to muzes od ty pulky trochu polozit dolu aby to nebylo tak ostry na kolektiv, to samy s otackama, musis si zkusit co ti bude vyhovovat, ale to ze ti to utece v zatacce nebude ani tak nastavenim jako rukama, pri dopredny letu to v zatacce ridis trochu jako letadlo, vejskovka, kridylka a trochu smerovky. Jenom smerovkou to nejde, pak ti to utece.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Vytisknout stránku    Obsah fóra Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: