Model hobby magazín digitálně
Toggle Content Náš tip
Pilové kotouče

Kvalitní pilové kotouče pro profesionály i domácí kutily za příznivé ceny

Annonce.cz

Chcete-li koupit nebo prodat nějaký letecký model doporučujeme inzerci leteckého modlářství na annonce.cz

Kvalitní nářadí

Široký výběr kvalitního nářadí pro Vaší dílnu. Nízké ceny, vše skladem, rychlé doruční

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Toggle Content Sdílejte s přáteli

Toggle Content Přihlášení

Vítejte Anonymous

Přezdívka

Toggle Content Anketa
Líbí se vám tento web?
Výsledky :: Ankety

Hlasů: 273
Komentářů 2

Toggle Content Diskuze
Posledních 10 příspěvků

Helipárta 19.1.2019
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 1 09, 2019 at 17:33:40

Sezóna 2018/19
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 10 08, 2018 at 09:00:31

Jsem začáteční jaký bych si měl koupit RC VRTULNÍK????
Napsal Majkl v sekci Elektro, 2 13, 2018 at 12:37:49

Leden 2018
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 1 22, 2018 at 10:54:21

Sezóna 2017/18
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 12 06, 2017 at 10:53:51

Prosím o radu - Xiro Xplorer nebo K800 FPV??
Napsal Netopyr v sekci Elektro, 6 09, 2017 at 06:52:16

Sezóna 2016/17
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 3 23, 2017 at 20:33:32

Ovladač na dron
Napsal Netopyr v sekci Elektronika, 3 23, 2017 at 20:29:11

Dron a 3D brýle
Napsal moje4 v sekci Elektronika, 3 05, 2017 at 08:23:45

Sezóna 2015 -16 Bude?????????????
Napsal Netopyr v sekci Akce, odkazy, zajimavosti,...., 4 06, 2016 at 16:04:18


Toggle Content Galerie

Magazín › 3D minivrtulník Solo Pro 125
Recenze

3D minivrtulník Solo Pro 125

Obliba malých modelů RC vrtulníků stále roste a tak se výrobci předhánějí v uvádění novinek a ve snaze prosadit se v záplavě konkurenčních výrobků. Jedním z výrobců kteří bodují i na našem trhu je firma Nine Eagle. Mnozí jistě dobře znají poměrně vydařené modely Kestrel 500, 500sx, Free Spirit a pod. Od jejich uvedení uplynul již nějaký ten pátek a jak je vidět na modelu který bych rád v následujících řádcích představil tak vývojáři rozhodně nezahálejí a odvádějí slušnou práci. Vrtulník Solo Pro 125 patří do kategorie nejmenších modelů 3D vrtulníků určených především k létání doma a v hale, ale za příznivých podmínek se s ním dá létat velmi dobře i venku.
Model Solo Pro 125 je dodáván jako RTF set obsahující vše potřebné k létání. Jediné co si musíte dokoupit je 8 kusů tužkových článků pro napájení vysílače. Kromě vrtulníku samotného set obsahuje nabíječku, vysílač, 2 kusy LiPol akumulátorů o kapacitě 200 mAh, náhradní listy hlavního rotoru, náhradní ocasní vrtulku a malý šroubovák potřebný k výměně listů.
Vysílač je plně automatický a je určený k nabíjení jednočlánkových LiPol akumulátorů. Jediné co je možné nastavit, je nabíjecí proud a to v rozsahu 0.3 až 0.7A. Výhodou proti většině obdobných nabíječů je zvuková signalizace.

Model je ovládán RC soupravou pracující v pásmu 2,4GHz, tím odpadá starost o rušení a čekání na volný kanál. Součástí setu je palcový šestikánálový vysílač s poměrně slušným softwarovým vybavením. Design vysílače je sice jednoduchý ale praktický a vysílač dobře padne do ruky. Rozsah funkcí které lze využít jak pro řízení vrtulníků tak letadel a to včetně samokřídel, nebo modelů s motýlkovou ocasní plochou, je srovnatelný se známým vysílačem DX6i a v něčem jej i předčí. Čím mě vysílač opravdu překvapil je způsob přepínání módu vysílače. Při potřebě přehození módu není nutné vůbec vysílač rozebírat, stačí pouze vyjmout malý kryt na zadní straně vysílače a páčkou která se za ním skrývá zvolit požadovaný mód. Páčka neslouží jen k přepnutí módu co se týče přiřazení funkcí k jednotlivým ovladačům v programu vysílače, ale zajistí i mechanické přehození plynu z jedné strany na druhou. Celá operace je záležitostí několika vteřin. Při koupi tedy není nutné řešit jaký mód koupit a začátečník si tak snadno může vyzkoušet co mu bude lépe vyhovovat. Možnost použití vysílače k řízení i jiných modelů po dokoupení odpovídajících přijímačů výrazně zvyšuje užitnou hodnotu celého setu.

Konstrukce modelu vrtulníku je velice jednoduchá a účelová, což je výhodné jak pro snadnou údržbu tak pro opravy po případných nehodách. Ani při větších haváriích nebudou škody zřejmě příliš velké. Konstrukce rotorové hlavy je bezpádlová s deskou cykliky CCPM a o stabilizaci se stará elektronický stabilizační systém. To také zjednodušuje konstrukci rotorové hlavy na minimum. Samotné řízení cykliky a kolektivu obstarávají tři miniaturní digitální serva o hmotnosti pouhých 1,9g! Pohon modelu zajišťuje stejnosměrný motor opatřený poměrně robustním chladičem. K pohonu vyrovnávacího rotoru je použit samostatný, také stejnosměrný, motor.
Většina dílů modelu jsou plastové výlisky vyrobené z poměrně odolných plastů. Veškeré díly jsou vylisovány přesně, bez jakýchkoliv otřepů a přesně do sebe zapadají. Hlavní hřídel je uložena v kuličkových ložiskách. Veškerá elektronika je obsažena na jediné destičce a ta je přilepena na velmi pružné mechovce v přední části modelu. Již na první pohled je vidět že je vrtulník zpracován velmi kvalitně a precizně a ani při podrobnější prohlídce jsem na něm neshledal žádné nedostatky jak na mechanice tak na elektronice.

Po nabití akumulátorů jsem se dal hned do testování letových vlastností modelu. Nejprve jsem si ověřil zda je ve vysílači vše naprogramováno pro dodávaný model. Na první pozici je nastaveno vše tak jak má být, což ocení především začátečníci, pro které by jistě správné nastavení a seřízení modelu bylo velkým oříškem pokud by neměli k ruce někoho zkušeného. Venku počasí příliš nepřálo tak jsem první lety uskutečnil doma v panelákovém obýváku. Ihned od počátku se model choval ve vzduchu velmi dobře, elektronická stabilizace fungovala správně a tak ani v omezeném prostoru nebyl problém si s modelem docela dobře zalétat. Od výrobce připravené nastavení bylo také vyhovující. Jedinou drobnou změnou kterou jsem v nastavení udělal bylo snížení zisku gyra vrtulky. Občas docházelo při čerstvé baterii k zakmitávání ocasu. Když se počasí umoudřilo a venku jen mírně pofukovalo udělal jsem několik letů venku. Opět se model choval velmi dobře. Elektronická stabilizace pracuje velmi dobře i při létání ve větší rychlosti, při prudkých změnách řízení a při couvání. Model je sám o sobě velmi klidný ale přitom na pokyny řízení reaguje velmi svižně a okamžitě. Jak moc má být model živý lze ovlivnit přepínáním dvojích výchylek. Po několika seznamovacích letech jsem zkusil s modelem i nějakou akrobacii. Ani zde nebyl žádný problém se stabilizací, jen stejnosměrný motor nemá příliš výkonu nazbyt a tak je potřeba léta opravdu s citem a dát si pozor na jemné zacházení s kolektivem.

Celkový dojem z modelu i dodávaného příslušenství je velmi pozitivní. Vrtulník Solo Pro 125 si určitě své místo na trhu najde. Co se týče velikosti, letových vlastností a kvality zpracování tak se dá srovnávat s tím nejlepším co v dané kategorii je na našem trhu k dispozici a určitě bude zdatným konkurentem např. pro velmi rozšířený a oblíbený Blade mCPX. Velkou výhodou je určitě i to že vysílač ze setu lze dobře využít i po skončení životnosti vrtulníku k řízení jiných modelů.

Podrobnější recenzni a další fografie najdete v Model Hobby magazínu 7/2012.

Průměr rotoru: 243mm
Délka: 278mm
Hmotnost: 44g
Pohonný akumulátor: Li-po 3,7 V 200 mAh
Vysílač: J6 PRO

Poslal Cyberman v Středa, 01. Srpen 2012 @ 18:49:25 CEST (3823 čtenářů)

"3D minivrtulník Solo Pro 125" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Re: 3D minivrtulník Solo Pro 125 (Skóre: 1 )
podle Acroholic v Čtvrtek, 02. Srpen 2012 @ 15:44:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Moc pěkně napsané,jen tak dál!Toggle Content Příbuzné odkazy
 Více o Recenze

Nejčtenější článek v sekci Recenze:
Kestrel 500 + Kestrel 500SX

Toggle Content Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Hlasů: 0

Věnujte prosím chvíli ohodnocení tohoto článku:

Skvělý
Zajímavý
Dobrý
Nic moc
Špatný


Toggle Content Možnosti

Toggle Content Reklama


Citypension Kozel Říčany | www.heliforum.cz | České modelářské motory | www.darky-pohoda.cz | www.slevosled.cz | www.plavky.eu | www.svedske-nadobi.cz

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat