Model Hobby 2014 - Podporujeme českou výrobu
Pátek, 22. Srpen 2014 @ 20:56:16 CEST

Poslal Cyberman

Veletrh Model Hobby patří již dlouhou řadu let k tradičním modelářským akcím, kde výrobci a prodejci modelářských potřeb mohou prezentovat svou nabídku a představit zákazníkům novinky v nabízeném sortimentu. Nabídka na veletrhu tak odráží aktuální situaci mezi výrobci a prodejci modelů a příslušenství. Kdo navštěvuje veletrh delší dobu pravidelně, nebo si pamatuje některé z prvních ročníků tak mi jistě dá za pravdu že nabídka na veletrhu se výrazně mění a především z pohledu menších českých výrobců to rozhodně není příliš pozitivní změna. Tento fak si uvědomují i pořadatelé veletrhu a pro letošní ročník ve spolupráci s českými odbornými periodiky připravili projekt "Podporujeme českou výrobu", díky kterému je umožněno i menším českým výrobcům prezentovat své výrobky na veletrhu za velmi přijatelnou cenu.
Modelářská výroba má v čechách dlouholetou tradici sahající až do období první republiky. Rozvoj modelářské výroby pokračoval i během války a v poválečném období. Mnohá jména tehdejších výrobců se stala legendami známými dodnes a výrobky z tehdejší doby jsou dodnes vyhledávány mnoha sběrateli. Tento vývoj stejně jako v jiných odvětvích byl násilně přerušen nástupem totalitního režimu. Ihned po sametové revoluci v roce 1989 na tuto tradici navázalo mnoho modelářů a začali většinou v amatérských podmínkách vyrábět modely a modelářské příslušenství, které tu tak dlouho chybělo. Kvalita výrobků byla většinou velmi dobrá a i ceny byly přijatelné oproti výrobkům zahraničním, které se také v té době dostávaly na náš trh. Díky tomu se produkty českých modelářských výrobců staly velmi oblíbené nejen u nás, ale řada těchto výrobců úspěšně expandovala i na zahraniční trhy. Bohužel tento pozitivní vývoj netrval příliš dlouho a objevila se velmi silná asijská konkurence, která díky nízkým cenám a zlepšující se kvalitě začla pomalu, ale jistě přispívat k omezení české výroby. Některé firmy se přeorientovali z výrobců na prodejce asijského zboží, některé zanikly úplně. Řada firem,které tuto nelehkou dobu přežívají funguje spíše díky nadšení svých majitelů než díky nějakým závratným ekonomickým ziskům. To je také důvodem proč se s českými firmami na veletrhu setkáváme čím dál tím méně, přestože stále mají co nabídnout. Prezentace na veletrhu je pro ně příliš nákladná a tak raději hledají jiné cesty jak nabídnout své výrobky zákazníkům. Pro letošní ročník připravil pořadatel veletrhu ve spolupráci s českými odbornými periodiky - Model Hobby magazín, RC Revue, RC Cars, RC Modely, AeroHobby, Letectví & Kosmonautika a Modelář, projekt nazvaný "Podporujeme českou výrobu". Akce má za cíl nabídnout výrobcům důstojnou formu prezentace na veletrhu Model Hobby 2014 se současným důrazem na co nejnižší náklady. Za velmi přijatelnou cenu tak čeští výrobci získají balíček služeb, díky kterým mohou své výrobky prezentovat nejen na veletrhu, ale i na stránkách českých modelářských časopisů.

Jak je vidět z prvních ohlasů tak o tuto nabídku je mezi českými výrobci velký zájem. Osobně tuto akci považuji také za velmi dobrý nápad a tak se i server Heliforum k podpoře tohoto projektu připojuje. Myslím že by většinu modelářů potěšilo, pokud by čeští výrobci kvalitního modelářského příslušenství opět získali na veletrhu převahu nad prodejci čínských "hraček" pochybné kvality.

Doposud se do akce zapojilo 15 českých výrobců. Kromě mnoha dalších stánků tedy na veletrhu najdete i expozice těchto firem:
Aeroteam
ALTechnologies s.r.o.
Atas
Classic Models
ÄŒemech
Hiesbök
Jetarrows
KOR-Model
Lightwheels
Marathon Model
Modelservis
PBS Velká Bíteš
Rotexelectric
SDV Model
Czech Aero - Štorek Květoslav


Content received from: Heliforum - největší web pro příznivce RC vrtulníků, quadrocopterů, dronů a prostě všeho co má vrtuli nahoře, http://heliforum.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat