Helipárty 27.2.16 Děti, servisák
Úterý, 08. Březen 2016 @ 15:46:09 CET

Poslal Netopyr

Čtrnáct dní uteklo jako voda, já týden marodil, druhý už pracoval a nemohl se dočkat soboty. S čím jsem jel na Helipárty tentokrát, jen s mojí malou Netopýrovou. Vyrazili jsme dřív, tak jsme byli první. Chceme přejít cestu a už se to na nás valí. Hroni, jedno auto, jeden Hron, druhý auto, dva Hroni. Naštěstí už to nepokračovalo. Celkem tedy 2 auta, 3 Hroni a spoustu modelů. Vše je tak jak má být.

Postupně jsme se scházeli. Účast docela slušná, co se týká dětí, byla víc než slušná. Kupodivu nebylo nejvíc Hronů a Vitíků, ale pilotově vládli Hroni. Radek si přivedl vnoučata a manželku. Malý Péťa se snažil, ale bude muset ještě trochu trénovat, čas má 4roky, ale proutek se má ohýbat když je mladý.
Hroni vyslechli prosby a po zalítání s quadrem, se nejmladší pustil do zkrocení Nana. Nutno říct, že to vypadalo dost dobře a rozhodně s tím neměl větší problém. Nejstarší Hron mu sice začal připravovat koaxi , ale spíš to vypadá na 130, nebo něco dravějšího. Koaxi bych úplně vynechal. Jeho lety skončili pokusem o sebe skalpování, ulomený grip byl proti další pokusům. Uvidíme příště, jak nás prožene.
Když už jsem Hrony načal, je třeba říct, že hned na začátku se pokoušeli mě vytočit. Na moji otázku jestli četli zprávy, se tvářili jako, že neví o existenci stránek helifóra. A nejstarší, to chtěl hned napravit, vzal tabletku a jal se hledat. Po otázce jak se ty stránky jmenujou, už jsem nenacházel slov. „Podívej se na tričko“. Ač oblečen v tričku s nápisem www.heliforum.cz nevěděl, kde hledat. A to to tričko nemám ani já.
Protože byl přítomen i prostřední Hron, vyprávěli jsme mu, jak minule chyběl. Na to konto si vzal do ruky tátovu 230 a kontroloval, co vlastně provedl. Stroj lítal, zjevně vše OK. Ale to by nebyl správný servisák. Během chvilku našel ohnutou ocasní trubku. Chvíli jsme si mysleli, že je to schválně. Ale servisák byl proti a kontrolou Filipova stroje to potvrdil. No jo není nad zkušeného servisáka. Bude mít dost práce, oprava Nana, oprava 230. 14 dní snad budu stačit.
Naši FPVisti nebyli pozadu, nejdřív jsem jim udělal společnou fotku. Hned hlásili, že mě stejně vidí, no jo blízky průlet 250 mě vystopoval. Požádal jsem je o společné zavisení u sebe. To jsem neměl dělat. Najedenou se ozval zvuk cirkulárky, Alešovi vadila překážka. Balsa proti vrtuli nemá šanci a tak to dopadlo zkrácením překážky jen pár centimetrů nad zemí. Společné foto jsem raději vzdal.
Filip se svoji 230 předváděl krásné a spolehlivý lety, tady nenajdeme nic, co bych mohl pomluvit a půjčené quadro vodil také spolehlivě. Dcera se projela s autem, ale vrtule ji zatím moc nezajímají.
Teď to bude trochu smrdět. Já jsem trápil 250, flip už jsem dal minule, ale stejně je to pořád vel-ký adrenalin, Zase jsem to zkusil. Vyšlo to, ale pak jsem málem nedolítal, protože se mi klepali prsty a bušilo srdce. Při poslední baterce s 250, radši jsem ji nehlásil dopředu, jsem udělal flip a pak ve mně hrklo a dal jsem to na záda. Trochu jsem si štrejchnul o podlahu, ale nakonec jsem to srovnal a visel cca 50cm od země, dala se do mě panika, tak jsem se jal to točit zpátky, hned to bylo zase u stropu, ale už nožičkama dolu. Dolítal jsem, ruce se klepali. Nikomu se nic nestalo, to je hlavní. A taky jsem nic nerozbil. Stroj o velikosti 250 jsem v hale ještě na zádech neviděl. Tak s toho mám takový příjemný pocit.


Content received from: Heliforum - největší web pro příznivce RC vrtulníků, quadrocopterů, dronů a prostě všeho co má vrtuli nahoře, http://heliforum.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat