Řídící jednotka pro drony Eachine DSF3 EVO BRUSHED s přijímačem DSM2
Pondělí, 01. Leden 2018 @ 16:31:39 CET

Poslal Cyberman

Chcete si postavit malého drona se stejnosměrnými motory a řídit jej vysílačem s protokolem DSM2? Koupili jste si na tržnici drona a nelíbí se vám, že jej nemůžete použít se svým vysílačem Spektrum, nebo že nemůžete nastavit jeho vlastnosti, tak jak bývá zvykem u "dospělejších" dronů? Odešla řídící jednotka v nějaké hračce a je vám líto vyhodit zbytek? Ve všech těchto případech vám může pomoct řídící jednotka Eachine DSF3 EVO BRUSHED, kterou lze koupit za pár korun a můžete tak z běžné čínské hračky udělat plnohodnotný model s možností ovládání běžným modelářským vysílačem a s možností konfigurace jako u závodních dronů.
Řídící jednotka pro drony poháněné stejnosměrnými motory Eachine DSF3 EVO BRUSHED obsahuje v podstatě veškerou potřebnou elektroniku. Srdcem této desky je procesor STM32F303 taktovaný na frekvenci 72Mhz. Další podstatnou součástí je gyro a akcelerometr MPU6500. Na desce je také integrovaný přijímač s protokolem DSM2 a čtyři regulátory pro stejnosměrné motory s celkovým odběrem až 10A. Napájecí napětí desky musí být v rozsahu 3.3v-4.2v, což odpovídá jednočlánkové baterii LiPol. Hmotnost desky je pouhé 2g a rozměry 33mm*20mm*4mm, takže jí lze využít i do těch nejmenších quadrocopter. Kromě připojení čtyř stejnosměrných motorů, má také vývody pro připojení externího speakeru pro indikaci poklesu napětí baterie a pro připojení adresovatelných LED diod WS2812. Jejich ovládání lze pak programovat stejně jako nastavení všech ostatních parametrů. Deska je totiž vybavena USB portem pro připojení k PC a podporuje firware Cleanflight i Betaflight. V default je nahrán Clenaflight, ale Betaflight lze bez problémů přehrát.

Díky všemu výše uvedenému je deska DSF3 EVO BRUSHED ideálním základem pro stavbu, či přestavbu malého drona, pokud požadujeme ovládání pomocí vysílače Spektrum, nebo vysílačem vybaveným kompatabilním modulem s protokolem DSM2. Další elektroniku pro základní setup funkčního stroje není potřeba. Volitelně můžeme připojit externí speaker, nebo LED diody a samozřejmně můžeme model vybavit kamerou pro FPV létání či záznam letu přímo z modelu. Rám modelu a motory lze také koupit za přijatelné ceny. Kdo má 3D tiskárnu, tak asi nejspíš zvolí cestu vlastního tisku. Při hmotnosti rámu jen několik gramů je pak cena úplně zanedbatelná a náhradní díly budou vždy po ruce. Využít nějakou levnou čínskou hračku, kde je dobrá mechanika a elektroniku nahradit touto deskou je také cesta jak získat z hlediska možnosti konfigurace plnohodnotného drona.
Content received from: Heliforum - největší web pro příznivce RC vrtulníků, quadrocopterů, dronů a prostě všeho co má vrtuli nahoře, http://heliforum.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat